Szkoła Filmowa
Czym jest Szkoła Filmowa - Internetowe Vademecum ?
Autor: Krzysztof Riege   
Paradoksalnie działający w pojedynkę, początkujący filmowiec robiąc mały filmik musi znać podstawy dramaturgii, reżyserii, operatorki, dźwięku i montażu. Nigdy później taka wszechstronność może nie być wymagana.
Zostań filmowcem kompletnym.
Szkoła FilmowaInternetowe Vademecum SZKOŁA FILMOWA to elektroniczne czasopismo, to stale aktualizowany zbiór teoretycznej i praktycznej wiedzy z różnych zakresów sztuk multimedialnych - traktuj ten serwis jak prenumeratę czy subskrypcję, tygodnika czy miesięcznika, w którym pojawiają się artykuły zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Vademecum to teksty, filmy, zdjęcia i rysunki. Zanim powiesz TAK lub NIE przeczytaj dostępne  wprowadzenia do opublikowanych tekstów (tutaj)  albo przejrzyj tytuły na mapie serwisu (tutaj)
Aby efekty były szybkie i wszechstronne, każdy Słuchacz bez względu na zainteresowania powinien zapoznać się z całym materiałem merytorycznym dotyczącym każdej grupy zawodowej. Aktualnie artykułów: 210 (Przejrzyj: Wszystko od najnowszych)

Dostęp do zawartości serwisu jest PŁATNY - patrz w lewej kolumnie: Dostęp do treści.

Poniżej losowo wybrane teksty od najnowszych. (Czytaj więcej o Autorze S.F.)

Czytaj dalej...
 
Kiedy nie należny otwierać dzioba?
Autor: Krzysztof Riege   
Nie otwieraj dziobaOczywiście nie chodzi tu o spotkania przy stole, kiedy wszyscy mogą i chcą mówić, byle mówić, najlepiej głośno, jednocześnie i bełkotliwie. Krzyż im na drogę... Dużo gorzej
Dostęp tylko dla Słuchaczy…
 
Zdzira w dyskotece - aktor to tworzywo wrażliwe
Autor: Krzysztof Riege   
Zdzira w dyskotece - aktor to tworzywo wrażliwe Jesteś początkującą, bardzo młodą aktorką, studentką albo epizodystką z ambicjami, może modelką... Zapraszają cię na casting bo jest epizod w dyskotece do zagrania...
Dostęp tylko dla Słuchaczy…
 
Kabel za krótki albo operator za cienki
Autor: Krzysztof Riege   
Cienki operatorKilka tygodni temu miałem okazję obserwować pracę dwukamerowej ekipy telewizyjnej, a potem zobaczyć nagrane materiały.
Dostęp tylko dla Słuchaczy…
 
Czy komedia to gorszy gatunek?
Autor: Krzysztof Riege   
KomediaCharlie Chaplin, Bracia Marks, Flip i Flap... Historykowi filmu nóż się w kieszeni otwiera na takie dictum. Kasjerce w kinie też... Z różnych powodów oczywiście.
Dostęp tylko dla Słuchaczy…
 

Jestem tutaj po raz pierwszy. Co powinienem teraz zrobić ?

1. Przejrzyj dostępną zawartość serwisu
2. Obejrzyj filmową prezentację    
3. Dowiedz się co powinieneś już wiedzieć
4. Zarejestruj się w serwisie
5. Opłać roczną subskrypcję

Do naszego serwisu trafisz także z prostego adresu: sf.edumedia.pl 

Kandydaci na Studia Filmowe

Amatorów początkujących i zaawansowanych, młodych i starszych pasjonatów i hobbystów. serdecznie zapraszamy. Poszerzaj wiedzę, sprofesjonalizuj swoją pasję ! Lawinowy rozwój mediów daje nowe szanse. Nasz serwis daje szansę każdemu, kto przyswoi wszystko i wybierze to, co jest mu aktualnie potrzebne.
Będziecie Państwo wracać tu często, gdyż stale publikowane są nowe pozycje.

Pasjonaci i Wideofilmowcy PRO

Planujących rozpocząć prowadzenie usług wideofilmowania, czy już działający, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenia, a którzy dobrze wiedzą jak ciężko zdobyć jakąś wiedzę filmową - serdecznie zapraszamy ! To co tu przeczytacie to nie jest tylko poziom "A,B,C filmowania" choć część wiedzy jest Wam z pewnością znana. Myślę, że wiele rzeczy jest tu "broadcast" czyli na najwyższym poziomie.

Pracownicy Nowych Mediów

Kandydatów i pracowników nowych mediów (telewizje kablowe, miejskie, internetowe, aktualności filmowe na stronach www.) serdecznie zapraszamy, gdyż bez szerszego spojrzenia na film, sztuki wizualne czy multimedia nigdy nie zbliżycie się do poziomu profesjonalnych stacji telewizyjnych.
Zapraszamy też ciekawskich, którzy wahają się co w życiu robić.