KOMEDA - film dokumentalny (1973 r.) 32 min.

 

    Przedstawiam Państwu film o Krzysztofie Komedzie - Trzcińskim zrealizowany cztery lata po Jego śmierci. WTEDY Komeda tak jak i Roman Polański był dla nas iskrą nadziei na życie i tworzenie w normalnym świecie. Dawał nadzieję na pracę w wolnym kraju, o którym wszyscy bezustannie myśleli, marzyli, tęsknili, o który walczyli. Wsłuchaj się w słowa ówczesnych luminarzy kultury. Zobacz jak każdy po swojemu starał się nie być tu gdzie był lub przynajmniej być tu na swój sposób. 
Emisja filmu została zatrzymana na pięć lat przez Macieja Szczepańskiego (prezesa TVP) z powodu zbyt swobodnego stroju Tomasza Stańko (chodziło o kapelusz) i tym samym propagowanie zachodniego stylu bycia...

Film z konieczności przedstawiamy w czterech częściach.

Krzysztof Riege - reżyser filmu,  zdjęcia: Witold Stok,   montaż: Agnieszka Bojanowska

W filmie między innymi udział biorą : (fotosy z filmu)

Zofia Trzcińska (Komedowa) żona Komedy Witold Sobociński
Zofia Trzcińska (Komedowa) żona Komedy Witold Sobociński wybitny polski operator ("Ziemia obiecana" reż. A.Wajda) ale tez muzyk jazzowy.
Krzysztof Komeda i Roman Polański Krzysztof Komeda - Trzciński
Krzysztof Komeda (z lewej) i Roman Polański w studio w Hollywood. Krzysztof Komeda - Trzciński (z prawej) w studio nagraniowym w Los Angeles.
Wiesław Dymny poeta, malarz Tomasz Stańko muzyk jazzowy
Wiesław Dymny poeta, malarz. Tomasz Stańko muzyk jazzowy
Piotr Skrzynecki - Piwnica Pod Baranami Janusz Nasfeter reżyser
Piotr Skrzynecki - Piwnica Pod Baranami Janusz Nasfeter reżyser
Profesor Jerzy Bossak - Zespoły Filmowe Andrzej Dąbrowski - piosenkarz, perkusista, kierowca rajdowy.
Profesor Jerzy Bossak - Zespoły Filmowe Andrzej Dąbrowski - piosenkarz, perkusista, kierowca rajdowy.

  Panie Krzysztofie, serdeczne podziekowania za ten material filmowy (a kapelusz Stanki jest wspanialy ;-):))

I don't speak polish but thank you very much for this tribute to a genius of the music and the jazz which is one of my favorite musician.

świetnie że Pan udostępnił ten film. Krzysztof Komeda według mego skromnego zdania był jednym z wybitniejszych artystów polskich drugiej połowy 20 wieku. Pozdrawiam Pana Serdecznie.

Witam serdecznie.Jestem wielbicielką Krzysztofa Komedy i jego muzyki, dlatego może Pan sobie wyobrazić moją ogromną radość, kiedy znalazłam dostępny w sieci film właśnie o nim! Dziękuję z całego serca!
Piszę do Pana w pewnej konkretnej sprawie. W pierwszej części Pańskiego filmu, kiedy pada pytanie o "ucznia Krzysztofa Trzcińskiego", w tle słychać kołysankę Rosemary. Jak brzmią jej pierwsze słowa? I któż ją wykonuje? Bardzo mnie zaintrygowała, sama wykonywałam ją wielokrotnie, ale nie mogę dosłyszeć tych pierwszych, znaczących słów... Liczę na Pana pomoc.

niedawno oglądałem na TVP Kultura ;)

Witam . Poszukuję piosenki która leci w pierwszej części filmu . Chodzi mi o Kołysanke z filmu Rosemary's Baby. Tylką tą wersję która jest u Pana na filmie cz. 1/4 . Tam redaktor pyta woźnego czy pamięta kto to był K. Szkrzynski . Pozdrawiam.

i nawet moja ukochana Ewa Demarczyk się załapała, o ile się nie mylę.

Muzyka Komedy siedzi mi w sercu i przeszywa na wylot. To są ciężkie sprawy. Nie jestem ekspertem, ale dla mnie jest on równym geniuszem jak Chopin.
Dziękuję za dodanie filmu i pozdrawiam wszystkich, którzy czują podobnie jak ja.

Straszna psychodela ten film, te wstawki z wypadkami samochodowymi na przykład.
Ale świetny film, dzięki serdeczne!
 

Zobacz też film: SCHNELL 

 odwiedź stronę EduMedia